TDK Corporation VLBU1007090T-R33L
Part No.:
VLBU1007090T-R33L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLBU1007090T-R33L.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 70A 0.18MOHM SMD
Shipping
Inventory:614
Comments
VLBU1007090T-R33L Specifications
Series:
VLBU
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
39A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)