TDK Corporation VLBU6565100T-R07L
Part No.:
VLBU6565100T-R07L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLBU6565100T-R07L.pdf
Description:
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, WO
Comments
VLBU6565100T-R07L Specifications
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Wirewound
Inductance:
70 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
110A
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)