TDK Corporation VLBU6565100T-R10L
Part No.:
VLBU6565100T-R10L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLBU6565100T-R10L.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 70A 0.18MOHM SMD
Comments
VLBU6565100T-R10L Specifications
Series:
VLBU
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
80A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)