TDK Corporation VLBU9664100LT-R10L
Part No.:
VLBU9664100LT-R10L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLBU9664100LT-R10L.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 75A 0.125MOHM SM
Shipping
Inventory:141
Comments
VLBU9664100LT-R10L Specifications
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
110A
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)