TDK Corporation VLF3010AT-150MR40
Part No.:
VLF3010AT-150MR40
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3010AT-150MR40.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 400MA 860MOHM SMD
Comments
VLF3010AT-150MR40 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
DC Resistance (DCR):
860mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)