TDK Corporation VLF3010AT-220MR33
Part No.:
VLF3010AT-220MR33
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3010AT-220MR33.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 330MA 1.5 OHM SMD
Comments
VLF3010AT-220MR33 Specifications
Series:
VLF
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)