TDK Corporation VLF3010AT-2R2M1R0
Part No.:
VLF3010AT-2R2M1R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3010AT-2R2M1R0.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1A 120 MOHM SMD
Comments
VLF3010AT-2R2M1R0 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)