TDK Corporation VLF3010AT-4R7MR70
Part No.:
VLF3010AT-4R7MR70
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3010AT-4R7MR70.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 700MA 280MOHM SM
Comments
VLF3010AT-4R7MR70 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)