TDK Corporation VLF3012AT-150MR41
Part No.:
VLF3012AT-150MR41
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3012AT-150MR41.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 410MA 620MOHM SMD
Comments
VLF3012AT-150MR41 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
410 mA
Current - Saturation (Isat):
410mA
DC Resistance (DCR):
620mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)