TDK Corporation VLF3012AT-1R5N1R2
Part No.:
VLF3012AT-1R5N1R2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3012AT-1R5N1R2.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.2A 68 MOHM SMD
Comments
VLF3012AT-1R5N1R2 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
68mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)