TDK Corporation VLF3012AT-220MR33
Part No.:
VLF3012AT-220MR33
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3012AT-220MR33.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 330MA 760MOHM SMD
Comments
VLF3012AT-220MR33 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
DC Resistance (DCR):
760mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)