TDK Corporation VLF3012AT-470MR22
Part No.:
VLF3012AT-470MR22
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3012AT-470MR22.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 220MA 2.2 OHM SMD
Comments
VLF3012AT-470MR22 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)