TDK Corporation VLF3012AT-4R7MR74
Part No.:
VLF3012AT-4R7MR74
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF3012AT-4R7MR74.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 740MA 190MOHM SM
Comments
VLF3012AT-4R7MR74 Specifications
Series:
VLF
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
740 mA
Current - Saturation (Isat):
740mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)