TDK Corporation VLF4012AT-220MR51
Part No.:
VLF4012AT-220MR51
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF4012AT-220MR51.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 510MA 820MOHM SMD
Comments
VLF4012AT-220MR51 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
510 mA
Current - Saturation (Isat):
520mA
DC Resistance (DCR):
820mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.146" L x 0.138" W (3.70mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)