TDK Corporation VLF4012ST-100MR65
Part No.:
VLF4012ST-100MR65
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF4012ST-100MR65.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 650MA 490MOHM SMD
Comments
VLF4012ST-100MR65 Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
490mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)