TDK Corporation VLF4012ST-2R2M1R3
Part No.:
VLF4012ST-2R2M1R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF4012ST-2R2M1R3.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 120MOHM SMD
Comments
VLF4012ST-2R2M1R3 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)