TDK Corporation VLF4014ST-3R3M1R6
Part No.:
VLF4014ST-3R3M1R6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF4014ST-3R3M1R6.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.6A 107MOHM SMD
Comments
VLF4014ST-3R3M1R6 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
107mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)