TDK Corporation VLF4014ST-4R7M1R4
Part No.:
VLF4014ST-4R7M1R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLF4014ST-4R7M1R4.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 140MOHM SMD
Comments
VLF4014ST-4R7M1R4 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)