TDK Corporation VLS252012T-1R5N1R4
Part No.:
VLS252012T-1R5N1R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS252012T-1R5N1R4.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.5A 126MOHM SMD
Comments
VLS252012T-1R5N1R4 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
126mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)