TDK Corporation VLS252015T-100MR66
Part No.:
VLS252015T-100MR66
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS252015T-100MR66.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 660MA 588MOHM SMD
Comments
VLS252015T-100MR66 Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
660 mA
Current - Saturation (Isat):
820mA
DC Resistance (DCR):
588mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)