TDK Corporation VLS252015T-3R3M1R0
Part No.:
VLS252015T-3R3M1R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS252015T-3R3M1R0.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 218 MOHM SMD
Comments
VLS252015T-3R3M1R0 Specifications
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
218mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)