TDK Corporation VLS252015T-4R7MR89
Part No.:
VLS252015T-4R7MR89
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS252015T-4R7MR89.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 890MA 318MOHM SM
Comments
VLS252015T-4R7MR89 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
890 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
318mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)