TDK Corporation VLS3012T-1R5N1R7
Part No.:
VLS3012T-1R5N1R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3012T-1R5N1R7.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.7A 82 MOHM SMD
Comments
VLS3012T-1R5N1R7 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
82mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)