TDK Corporation VLS3012T-220MR49
Part No.:
VLS3012T-220MR49
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3012T-220MR49.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 490MA 756MOHM SMD
Comments
VLS3012T-220MR49 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
490 mA
Current - Saturation (Isat):
490mA
DC Resistance (DCR):
756mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)