TDK Corporation VLS3012T-2R2M1R5
Part No.:
VLS3012T-2R2M1R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3012T-2R2M1R5.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.5A 98 MOHM SMD
Comments
VLS3012T-2R2M1R5 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
98mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)