TDK Corporation VLS3012T-330MR40
Part No.:
VLS3012T-330MR40
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3012T-330MR40.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 400MA 1.248OHM SM
Comments
VLS3012T-330MR40 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
DC Resistance (DCR):
1.248Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)