TDK Corporation VLS3012T-4R7M1R0
Part No.:
VLS3012T-4R7M1R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3012T-4R7M1R0.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1A 156 MOHM SMD
Comments
VLS3012T-4R7M1R0 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
156mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)