TDK Corporation VLS3015T-220MR45
Part No.:
VLS3015T-220MR45
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3015T-220MR45.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 450MA 622MOHM SMD
Comments
VLS3015T-220MR45 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
622mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)