TDK Corporation VLS3015T-2R2M1R4
Part No.:
VLS3015T-2R2M1R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3015T-2R2M1R4.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.4A 84 MOHM SMD
Comments
VLS3015T-2R2M1R4 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
84mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)