TDK Corporation VLS3015T-4R7MR99
Part No.:
VLS3015T-4R7MR99
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVLS3015T-4R7MR99.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 990MA 136MOHM SM
Comments
VLS3015T-4R7MR99 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
990 mA
Current - Saturation (Isat):
990mA
DC Resistance (DCR):
136mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)