Broadcom Limited VMMK-3603-TR2G
Part No.:
VMMK-3603-TR2G
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
RF Amplifiers
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVMMK-3603-TR2G.pdf
Description:
IC RF AMP WIMAX 1GHZ-6GHZ 0402
Comments
VMMK-3603-TR2G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1GHz ~ 6GHz
P1dB:
Gain:
16.8dB
Noise Figure:
1.5dB
RF Type:
WiMax, WLAN
Voltage - Supply:
5V
Current - Supply:
36mA
Test Frequency:
5GHz