Virtium LLC VSFB25XI480G
Part No.:
VSFB25XI480G
Manufacturer:
Virtium LLC
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Description:
SSD 480GB 2.5" MLC SATA III 5V
Comments
VSFB25XI480G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Virtium LLC
Series:
StorFly® 25
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Memory Size:
480GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
530MB/s
Speed - Write:
460MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.50mm x 69.85mm x 5.00mm