Microchip Technology VT-820-FFH-2060-32M0000000
Part No.:
VT-820-FFH-2060-32M0000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVT-820-FFH-2060-32M0000000.pdf
Description:
TCXO +3.0 VDC +/-5% CLIPPED SINE
Comments
VT-820-FFH-2060-32M0000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Type:
Frequency:
Function:
Output:
Voltage - Supply:
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Supplier Device Package:
4-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)