Microchip Technology VXM7-1362-50M0000000
Part No.:
VXM7-1362-50M0000000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVXM7-1362-50M0000000.pdf
Description:
CRYSTAL 50.0000MHZ SMD
Comments
VXM7-1362-50M0000000 Specifications
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)