Microchip Technology VXM9-9007-62M5000000
Part No.:
VXM9-9007-62M5000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVXM9-9007-62M5000000.pdf
Description:
CRYSTAL
Shipping
Inventory:395
Comments
VXM9-9007-62M5000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VXM9
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
62.5 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)