Acopian Power Supplies W10NT2200
Part No.:
W10NT2200
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDW10NT2200.pdf
Description:
AC/DC or DC/DC CONVERTER
Shipping
Inventory:500
Comments
W10NT2200 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 265 VAC, 110 ~ 350 VDC
Voltage - Output 1:
10V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
22 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
220W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 71°C
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.38" L x 3.45" W x 1.68" H (212.9mm x 87.6mm x 42.7mm)