Acopian Power Supplies W20NT1400
Part No.:
W20NT1400
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDW20NT1400.pdf
Description:
AC/DC or DC/DC CONVERTER
Shipping
Inventory:500
Comments
W20NT1400 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 265 VAC, 110 ~ 350 VDC
Voltage - Output 1:
20V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
14 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
280W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 71°C
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.38" L x 3.45" W x 1.68" H (212.9mm x 87.6mm x 42.7mm)