TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W23-X1A1G-25
Part No.:
W23-X1A1G-25
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDW23-X1A1G-25.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 50VDC
Comments
W23-X1A1G-25 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
W23
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
50 V