TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W68-X2Q12-15
Part No.:
W68-X2Q12-15
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDW68-X2Q12-15.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 277VAC
Comments
W68-X2Q12-15 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
W6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
277 V