MATRIX TECHNOLOGY INC. WPS400-8020L
Part No.:
WPS400-8020L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDWPS400-8020L.pdf
Description:
80V 20A 400W 1mV/1mA Wide range
Comments
WPS400-8020L Specifications
Voltage - Supply:
110VAC, 220VAC
Voltage - Output:
0 ~ 80V
Current - Output:
0 ~ 20A
Size / Dimension:
18.701" L x 10.039" W x 4.331" H (475.00mm x 255.00mm x 110.00mm)
Power (Watts):
400W