Diodes Incorporated WT3138401P
Part No.:
WT3138401P
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
Description:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Comments
WT3138401P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ WT
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)