Diodes Incorporated WX5011E0066.667000
Part No.:
WX5011E0066.667000
Description:
XTAL OSC XO 66.6670MHZ CMOS SMD
Comments
WX5011E0066.667000 Specifications
Frequency:
66.667 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)