Diodes Incorporated WX7011C0050.000000
Part No.:
WX7011C0050.000000
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Comments
WX7011C0050.000000 Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)