Diodes Incorporated WX7011D0148.500000
Part No.:
WX7011D0148.500000
Description:
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD
Comments
WX7011D0148.500000 Specifications
Frequency:
148.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)