Diodes Incorporated WX7031C0133.330000
Part No.:
WX7031C0133.330000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
Comments
WX7031C0133.330000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ WX
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
133.33 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)