Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS2-14.31818-F12JJJPK
Part No.:
X49SS2-14.31818-F12JJJPK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS2-14.31818-F12JJJPK.pdf
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 12PF SMD
Comments
X49SS2-14.31818-F12JJJPK Specifications
Frequency:
14.31818 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)