Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS2-4.000-F20JJHPK
Part No.:
X49SS2-4.000-F20JJHPK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS2-4.000-F20JJHPK.pdf
Description:
CRYSTAL 4MHZ 20PF SMD
Comments
X49SS2-4.000-F20JJHPK Specifications
Frequency:
4 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)