Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS2-6.7456-F20NJDTK
Part No.:
X49SS2-6.7456-F20NJDTK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS2-6.7456-F20NJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 6.7456MHZ 20PF SMD
Comments
X49SS2-6.7456-F20NJDTK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
X49SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
6.7456 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)