Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS2-7.3728-F20JJDTK
Part No.:
X49SS2-7.3728-F20JJDTK
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS2-7.3728-F20JJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF SMD
Comments
X49SS2-7.3728-F20JJDTK Specifications
Series:
X49SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
7.3728 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)