Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS2-8.000-F20JJHPK
Part No.:
X49SS2-8.000-F20JJHPK
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS2-8.000-F20JJHPK.pdf
Description:
CRYSTAL 8MHZ 20PF SMD
Comments
X49SS2-8.000-F20JJHPK Specifications
Series:
X49SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)